Małgorzata Świerkula

Hero!Academy

  Psycholog dziecięcy, konsultant w obszarze wychowania oraz kryzysu rodziny. Całą swoją prace opiera na komunikacji NVC (nonviolent communication) porozumienia bez przemocy, rodzicielstwie bliskości i nurcie poznawczo –behawioralnym w relacji. Jest trenerem i mediatorem NVC. Ukończyłam studia psychologiczne na specjalizacji psychologia rozwojowa z modyfikacją trudnych zachowań dziecka w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz liczne warsztaty i szkolenia dotyczące diagnozy i pomocy psychologicznej dziecku.

  W swojej pracy zajmuje się kompleksową diagnozą małych dzieci (od 0-8 r.ż) z uwzględnieniem uwarunkowań rodzinnych mających udział w powstawaniu trudności. Szczególnie dużo swojej uwagi poświęca ocenie rozwoju poznawczego i emocjonalnego dziecka już od najmłodszych lat oraz tworzeniu zaleceń wsparciowo terapeutycznych dla rodziny i instytucji.

  Stworzyła i prowadzi przedszkole bohaterów przyszłości Hero Academy w oparciu o komunikacje empatyczną skierowaną na potrzeby młodych ludzi, w drodze Hero!Way wprowadza już u najmłodszych ludzi rozwój kompetencji społeczno – emocjonalnych.

  W obszarze jej zainteresowań zawodowych jest codzienna praca na relacjach i wzajemnym uwzględnianiu, która wspiera tworzenie optymalnych warunków rozwoju dla najmłodszych ludzi, przygotowując ich do realnych wyzwań rzeczywistości, w której będą żyć w przyszłości.

  W swojej pracy stosuje zasadę dawania dziecku poczucia bezpieczeństwa i pewności, że się o nie troszczymy, co stanowi najważniejszy etap w jego późniejszej drodze w samodzielne życie. „ BO KAŻDE DZIECKO MA JEDEN START…”
  www.heroacademy.edu.pl